W sobotę 24.03 br. odwiedziliśmy braci Czechów na corocznym TechMeetingu, który odbył się w Ostravie. Czesi to bardzo konkretny naród i muszę przyznać, że zazdroszczę im wielu własnych marek sprzętu do nurkowania – naprawdę nie muszą się martwić skąd wziąć dobry szpej. Na spotkaniu wystawiali się m.in. producenci rebreatherów tacy jak IQsub (producent X-CCR’a) czy Liberty. Był też Rebel – i jak przystało na „rebelianta” pokazał kilka ciekawostek w konstrukcji swojego reba. Poza tym wśród wystawców obecne były firmy: SANTI.cz, SeaCraft (polski producent skuterów – kibicujemy!!!), FinnSub, Agama, oraz kilku dystrybutorów.

W części prelekcyjnej można było posłuchać m.in. opowieści o głębokich eksploracjach jaskiniowych (m.in o Hranickiej Propasti), próbie bicia rekordu w Red Lake (Frederic Swierczynski) czy ciekawych wyprawach wrakowych.

Całości dopełniały piękne obrazy wykonane na podstawie zdjęc Ireny Stangierskiej – można je było podziwiać w hallu hotelowym (kilka obrazów znalazło nawet swoich nabywców).

Ogólnie, bardzo ciekawa, prężna i dobrze zorganizowana impreza. Czuć klimat nurkowy, widać, że Czesi mają kilka mocnych ośrodków, które animują i koordynują działania nurkowe w skali kraju.

My tam byliśmy, dobre czeskie piwo piliśmy, a co widzieliśmy Wam opowiedzieliśmy