Do odważnych świat należy więc jakiś czas temu postanowiliśmy zrobić eksperyment i połączyć ze sobą dwie różne dyscypliny: squasha i nurkowanie. Na pierwszy rzut oka sprawa przypominała łączenie śledzia z masłem orzechowym – ani to smaczne, ani ładnie wyglądające. No, ale od czego jesteśmy my? Podjęliśmy wyzwanie i sprzymierzyliśmy się ze skłoszystami jako patron jednego z turniejów rankingowych Dive Supreme Cup 2018.

Podczas turnieju, dzięki gościnności Klubu Fitness & Squash Arena w Legnicy mieliśmy okazję zaprezentować najnowszą kolekcję sprzętu ze stajni OMS. Nasi dzielni „skłoszyści” po zostawieniu litrów potu na kortach, w ramach odpoczynku słuchali naszych opowieści i oglądali filmowe wspomnienia z różnych podwodnych wypraw. Najodważniejsi nawet zakładali na siebie sprzęt 😛 Największym zainteresowaniem zdecydowanie cieszył się rebreather, który wielu osobom przypominał konstrukcję rodem z filmów s-f.

Po kilku godzinach zmagań, najlepszym zawodnikiem okazał się Radek Kurman, który odebrał od nas czek na tzw. „dive discovery”. Oprócz tego były również nagrody pocieszenia i budzące sporo emocji losowanie gadżetów nurkowych. Możemy powiedzieć, że nikt nie wyszedł z Klubu Arena z pustymi rękami.

Na koniec, krótka refleksja: takie przedsięwzięcia pokazują jak wiele jeszcze jest do zrobienia w kwestii promocji nurkowania. Wiele obiegowych opinii klasyfikuje tą aktywność jako „ekstremalną” lub bardzo kosztowną i niemalże z marszu zniechęca potencjalnych przyszłych nurków od chociażby spróbowania. Dlatego też możecie być pewni, że to nie ostatnia taka nasza inicjatywa.

Ahoj przygodo!
Wasz DS team

PS. dziękujemy firmie CCR „Go Deep” oraz kwaterze głównej PSAI Polska za wsparcie sprzętowe i bardzo sprawną organizację przesyłek!

Więcej zdjęć TUTAJ!